Bu sabah Mezopotamya Ajansı’na yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan gazeteci Zemo Ağgöz’ün 45 günlük bir bebeği olduğu öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nın Ankara bürosu ve muhabirlerin evlerine düzenlenen baskınlarda 45 günlük bebeği olan muhabir Zemo Ağgöz de gözaltına alındı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ankara, İstanbul, Van, Diyarbakır, Urfa ve Mardin’de yapılan ev baskınlarında çok sayıda Mezopotamya Ajansı (MA) ve JINNEWS muhabiri gözaltına alındı.Ankara Keçiören’deki evine baskın yapılan ve bir buçuk aylık bebeği olan MA Ankara muhabiri Zemo Ağgöz de gözaltına alındı. Sabah saat 06.25’de yapılan polis baskınında Ağgöz’ün evinde bulunan bilgisayar, tablet ve telefon gibi dijital malzemelere el konuldu.

45 GÜNLÜK BEBEK SAATLERDİR ANNESİNDEN UZAK 

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığı habere göre; ev aramasının ardından gözaltına alınan Ağgöz’ün anne sütü ile beslenen ve 2 saatte bir süt emmesi gereken bebeğinin henüz emzirilmediği öğrenildi. Ağgöz’ün avukatının, bebeğin emzirilmesi için savcı ile görüşme yaptığı ancak Ağgöz’ün henüz hangi emniyete götürüldüğü bilinmediği için dönüş sağlanmadığı belirtildi.Ağgöz, gözaltına alınmasının ardından sadece anne sütü ile beslenen bir buçuk aylık bebeği 4 saattir beslenemiyor.
Daha yeni Daha eski
Merdan Yanardağ Resmi