Hot Posts

6/recent/ticker-posts

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Üçok'tan Sert Tepki: "Seni Bakan Yapanın Allah Belasını Versin"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a sert bir şekilde tepki gösterdi. Üçok, TİP Milletvekili Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi'nin verdiği hak ihlali kararına rağmen serbest bırakılmamasına dair sosyal medya hesabından güçlü sözlerle seslendi.

Üçok, Atalay'ın tahliye kararının geciktirilmesini eleştirerek, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mesut Özdemir'e yönelik sert bir çıkış yaptı. İşte Ahmet Zeki Üçok'un tepkisi:

"Sayın Adalet Bakanı Yılmaz Tunç; ‘Gerekçeli kararı gördükten sonra bir açıklama yapmak gerek’ demişsiniz. Sayın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mesut Özdemir; ‘Can Atalay hakkında ki AYM kararının yeniden yargılama sebebi olduğunu, ama Can Atalay’la ilgili böyle bir işleyiş olmayacağını, sadece durma kararı verilip verilmeyeceğinin görüşüleceğini’ söylemişsin ve Anayasa Mahkemesi'nin ‘derhal salıverilmesi’ kararının hiçbir önemi yokmuş gibi karar almadan çekip evine gitmişsin.

Anayasa Mahkemesi tutuklu/hükümlüler hakkında ihlal kararı verdiğinde haksız yere bir gün dahi hapis yatmasınlar ve hemen tahliye edilsinler diye gece gündüz demeden kısa kararı derhal ilgili yerel mahkemeye gönderir. Sayın Bakan Yılmaz Tunç ve Mahkeme Başkanı Mesut Özdemir, her ikisi de yılların hukukçuları olarak bunu gayet iyi bildiğiniz halde hukuku yok sayıp, Can Atalay’ın birkaç gün daha hapis yatmasına göz yumuyorsunuz. F...lerin benzer hukuksuzlukları yüzünden beş yıl haksız yere hapis yatan birisi olarak, SENİ BAKAN YAPANIN DA, MAHKEME BAŞKANI YAPANIN DA, ALLAH BELASINI VERSİN DİYORUM.”